Batman’da 34 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Batman’ın Kozluk ilçesinde eğitim gören 34 ilköğretim okulu öğrencisi, yemek sonrası mide bulantısı ve kusma şikâyetiyle hastaneye kaldırıldı.

07-03-2017

Okunma: 560


Batman’ın Kozluk (Hazo) ilçesi Çayönü İlköğretim Okulunda yemek sonrası mide bulantısı ve kusma şikâyeti sonrası 34 öğrenci Kozluk Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Köy servisleri ile Kozluk Devlet Hastanesi acil servisine getirilen öğrenciler, kontrolden geçirildikten sonra serum tedavisi uygulandı.

Acil serviste yataklar yetersiz kalınca, öğrenciler müşahede odalarındaki yataklara ve koridordaki oturaklarda serum tedavisi gördü.

Öğrenci velileri hemen hemen her eğitim-öğretim döneminde bu ve buna benzer görüntülere tanık olduklarını belirterek, söz konusu yemek dağıtım şirketlerinin yeterince denetlenmediğini, yetkililerin bu soruna el atması gerektiğini ifade ettiler.

Okullarda dağıtımı yapılan yemeğin yemek şirketi tarafından dağıtıldığı ve her öğün numune alındığını açıklayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, numuneleri tahlile gönderdiklerini, bir sıkıntı çıkması halinde gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını bildirdiler.

Etiketler : #Batman’da   #34   #öğrenci   #zehirlenme   #şüphesiyle   #hastaneye   #kaldırıldı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN