Hasankeyf Konutları

Gözler Hasankeyf Konutlarında

29-06-2019

Okunma: 108


**710 Konut yapımının tamamlandığı Hasankeyf’te tebligat alan hak sahipleri, eksiklikleri tespit ediyor. 60 Günde Tespit Komisyonuna başvurmayanların hakları düşecek.
 
EKSİKLİKLER GİDERİLİYOR
 
Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’te TOKİ’nin 710 konut yapımını üstlenen iki firma, tebligat alan hak sahiplerinin eksikliklerini değerlendirmeye başladı. Toplam 710 konutu yeni yerleşim yerine kazandıran Sertka ve Güneştekin firmaları, tebligat alan konut sahiplerinin eksikliklerini kısa sürede tamamlayacak. Yeni yerleşim birimi için ilçe sakinlerinin tebligat sürecini beklediğini belirten İl Genel Meclis üyesi Ömer Güzel ise: “Tebligatı alan bazı hak sahipleri, konutlarda eksikliklerin giderilmesi için firma tespit komisyonuna başvurduğu duyumunu aldık. Hak sahipleri 60 gün içinde konutlardaki eksiklikleri Tespit Komisyonuna bildirmeli. Aksi takdirde hak sahipliğinden düşecek” dedi.
 
 
“SÜRECİN HIZLANDIRILMASINI İSTİYORUZ”
 
İl Genel Meclis üyesi Güzel, şöyle devam etti: “Tebligatın iki aylık süreci işlemeye başladı. Bundan böyle yeni yerleşim birimi için taşınma süreci bir yerde başlamış oldu. En geç bu yılın sonuna kadar Hasankeyfli yeni yerleşim birimine taşınmış olacak. Belki de Kurban bayramına kadar birçok Hasankeyfli konutlarına kavuşmuş olacak. Eski Hasankeyf’te oturanlar, oturduğu yeri onarmıyor. Vatandaş haklı olarak konut şartnamesinde ne varsa onu istiyor. Sakinler bir an önce evine kavuşmak istiyor. Yeni yerleşim birimindeki cadde ve sokaklarda da asfalt çalışmaları hızlandırıldı.”

Etiketler : #Hasankeyf   #Konutları   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN